Name:____________________
  Question Answer Steps
1. I buy two apples for 10 cents. What's my change from 50 cents?  
 
2. Jack buys three pears for 15 cents. What's his change from 80 cents?  
 
3. I buy four cookies for 3 cents. What's my change from 20 cents?  
 
4. Kate buys five cakes for 12 cents. What's her change from 65 cents?  
 
5. Nick buys three books for 25 cents. What's his change from one dollar?